یکشنبه, 17 آذر 1398
شناسه خبر:580
نماینده ادوار مجلس در گفت‌وگو با تسنیم مطرح کرد

ماجرای شام "خاوری" به نمایندگان زاگرس‌نشین برای حمایت از هاشمی/ ذخیره نظام خواندن "صفدرحسینی" اهانت به مردم است

  • انداز قلم

 نماینده ادوار هفتم و هشتم مجلس گفت: خاوری عامل اختلاس ۳ هزار میلیاردی در سال ۸۴ نمایندگان حوزه زاگرس‌نشین را به صرف شام دعوت و از آنان خواست در انتخابات از هاشمی رفسنجانی حمایت کنند.

استانها

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، ستار هدایتخواه نماینده ادوار هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم به سئوالاتی در زمینه‌های مختلف پاسخ داد که در ادامه می‌آید.

تسنیم: نظرتان در زمینه سفرهای استانی رئیس جمهور و هیئت دولت چیست؟

هدایتخواه: سفرهای استانی از افتخارات دولت نهم و دهم بوده و در صورتی با دقت و برنامه‌ریزی انجام شود آثار و نتایج فراوانی دارد. ارتباط نزدیک مردم با مسئولان و درمیان گذاشتن مشکلات بدون واسطه، آشنایی مسئولان با مشکلات مردم در بازدید از مناطق، و برگزاری نشست هیئت دولت در آخرین ساعات سفر در استان و بررسی مشکلات از جمله مزایای سفر دولتمردان قبل بود که امیدواریم در این دولت نیز همان روال قبلی انجام شود.

سفر هیئت دولت و رئیس‌جمهور به استان‌ها سبب تقویت پایگاه مردمی نظام می‌شود و در صورتی که به سیره دولت قبل عمل کنند روحیه ساده‌زیستی و لمس‌کردن سختی و مشکلات مردم در منش دولتمردان تاثیر خواهد داشت. استانی همچون کهگیلویه و بویراحمد که جزو استان‌ها محروم محسوب می شود عدالت اقتضا می‌کرد جزو نخستین مقصد سفرهای استانی دولت باشد چنانچه در دولت قبل همین روال بود.

تسنیم: دلیل تاخیر در سفر هیئت دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد چیست؟

هدایتخواه: دولت‌ها دو نوع نگاه دارند یکی توسعه محور و دیگری عدالت محور‌. در نگاه توسعه محور بر اساس محاسبات اقتصادی تصمیم گرفته می‌شود به طور مثال معتقدند سرمایه‌گذاری باید جایی انجام شود که بازده داشته و سبب توسعه بیشتر شود ولی در نگاه عدالت‌محور همه مردم کشور حق دارند از مواهب و امکانات بهره‌مند شوند هرچند بازده اقتصادی نداشته باشد بویژه در مناطق محروم باید سرعت محرومیت زدایی بیشتر باشد.

دولت تدبیر و امید نگاه توسعه‌محور دارد و به طور مثال معتقدند برای احداث بزرگراه اولویت با مراکز مهم اقتصادی است  اما در دولت عدالت‌محور گفته می‎شود زیلایی به عنوان یکی از محروم ترین نقاط کشور حق دارد از امکانات لازم از جمله جاده مناسب برخوردار باشد هرچند توجیه اقتصادی نداشته باشد.

بسیاری از پروژه‌های مصوب دولت قبل همچنان بلاتکلیف و یا روند اجرایی آن به کندی پیش می‌رود از جمله راه آهن یاسوج-اقلید. در نگاه عدالت محور گفته می‎شود همه مراکز استان‌ها بر اساس قانون به شبکه ریلی وصل شود مرکز استان مهمترین توجیه برای احداث راه آهن است.که در نهایت می‎توان گفت نوع نگاه توسعه محور دولت در انتخاب کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یکی از آخرین استان‌های مقصر سفر هیئت دولت بی‌تاثیر نبوده است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها