خطا
  • قالبی برای نمایش موجود نیست . لطفا با سرپرست سایت تماس بگیرید

سرویس خبری بیمه و بانک

نرخ رسمی دلار از ۳۰۱۸ تومان گذشت + جدول

به گزارش شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه ( بینا ) ، به نقل از بانک مرکزی نرخ رسمی ارزها برای روز دوشنبه را تعیین کرد.

بر این اساس دلار با 3 ریال افزایش 3018.1 تومان، پوند با 75 ریال رشد 4309.6 تومان و یورو با 50 ریال افت قیمت‌گذاری شد.

برای امروز نرخ رسمی 25 ارز افزایش و 12 ارز کاهش یافت و نرخ 2 ارز هم تغییری نداشت.

 

ارز قیمت
دلار 3018.1
پوند 4309.6
فرانک سوئیس 3002.3
روپیه هند 44.7
درهم امارات 821.9
صد روپیه پاکستان 2876.7
صد ین ژاپن 2574.1
دلار هنگ کنگ 387.2
لیر ترکیه 993.3
روبل روسیه 38.7
صد دینار عراق 277.7
ریال عربستان 805.1
یوان چین 459.2
رینگیت مالزی 685.3
هزار وون کره 2492.3
یورو 3287.9

 

 

۲۸۰ محکوم دیه هنوز درگیر ورشکستگی‌ بیمه‌ توسعه هستند

ه نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، عباسعلی فراشیانی با مدیرعامل ستاد دیه استان خراسان رضوی تصریح کرد: از سال گذشته که پرونده بیمه توسعه جهت ساماندهی و پرداخت به بیمه ایران ارجاع شده و این شرکت مشروط به تملک کل دارایی‌های این شرکت بیمه‌ای، متعهد به پرداخت خسارات بیمه گزاران شد، تاکنون هرچند تمام تلاش خود را در جهت حل و فصل پرونده‌ها به کار بسته اما به دلیل مشکلات مربوط به انتقال دارایی‌های بیمه توسعه این روند به کندی پیش می‌رود.

وی با بیان این‌که سابقه توقف پرداخت تسهیلات بیمه توسعه به سال 88 می‌رسد، افزود: تعهدات بیمه توسعه 40 هزار پرونده خسارتی با مبلغ معادل 800 میلیارد تومان است که با توجه به گذشت زمان از حوادث مربوطه، در صورت عدم ورود بیمه ایران، تعداد بیشتری از این پرونده‌ها منجر به حبس افراد می‌شد که البته خوشبختانه تاکنون 310 میلیارد تومان از خسارات مربوط پرداخت شده و تلاش داریم تا پایان 6 ماهه اول سال 95 این رقم به 600 میلیارد تومان برسد.

فراشیانی تصریح کرد: در حال حاضر 280 محکوم به پرداخت دیه فوتی و جرحی با بدهی بیش از 30 میلیارد تومان بابت عدم انجام تعهدات شرکت بیمه توسعه یا متحمل کیفر حبس هستند یا در آستانه ورود به زندان قرار دارند که امیدواریم روند استخلاص و رسیدگی این محکومان با همکاری دادگستری و ستاد دیه سرعت بیشتری بگیرد.

طوسی، مدیر عامل ستاد دیه استان خراسان رضوی نیز در سخنانی اظهار کرد: زندانیان بیمه توسعه در اولویت کاری ستاد دیه است، چرا که این افراد با وجود داشتن تمام مدارک قانونی از جمله گواهینامه و بیمه نامه ناخواسته و تنها به علت ورشکستگی یک شرکت روانه حبس شده‌اند لذا تلاش در جهت آزادی این مددجویان واجد شرایط کمک، اهمیت فراوانی دارد که امیدواریم با همکاری قوه قضائیه و بیمه ایران به یک تعیین تکلیف نهایی در وضعیت این افراد برسیم.

پست‌بانک‌ در سال 95 جهش خوبی خواهد داشت

خسرو فرحی مدیرعامل این بانک در مراسمی که به‌مناسبت آغاز سومین سال فعالیت صندوق قرض‌الحسنه بانک برگزار شد ضمن تبریک به مسئولان و کارکنان صندوق و اعلام خبر فوق گفت: این صندوق حضور مؤثری درسطح کشور دارد و باید از ظرفیت‌های آن در شهرها و روستاها استفاده کنیم زیرا می‌تواند منشأ درآمد خوبی برای بانک و خدمات بیشتر برای مردم باشد.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه ( بینا ) ، فرحی افزود: با توجه به یکسان‌سازی نرخ سپرده‌ها و تسهیلات درشبکه بانکی کشور، صندوق قرض‌الحسنه ظرفیت‌های مناسبی برای منابع و تخصیص آن برای رفع نیازهای مردم دارد.

فرحی تصریح کرد: یکپارچه‌سازی نرم‌افزار‌ها و کیفی‌سازی خدمات از برنامه‌های مهم پست بانک ایران است و ارائه خدمات با کیفیت‌تر بهترین تبلیغ برای بانک می‌باشد.

فرحی با اشاره به علاقمندی معاونت دهیاری‌های وزارت کشور به همکاری با پست‌بانک‌ایران گفت: خوشبختانه این بانک با ایجاد بسترهای لازم بانکی درسراسر به جائی رسیده است که بسیاری از دستگاه‌های اجرائی از جمله 32 هزار دهیاری‌ علاقه‌مند به همکاری هستند.

وی در پایان با تأکید بر دقت و سرعت در کارها اظهارداشت: باید به‌سمت توسعه خدمات و افزایش درآمدها از این محل تمرکز بیشتری داشته باشیم چون سودآوری خوبی برای بانک دارد.

دکتر صباغی عضو هیأت مدیره بانک در ادامه این مراسم ضمن تبریک آغاز سومین سال فعالیت صندوق از همه کسانی که برای ایجاد آن تلاش کرده و در توسعه خدمات آن نقش‌آفرینی نموده‌اند قدردانی کرد.

پست‌بانک‌ در سال 95 جهش خوبی خواهد داشت

سول زندی مدیرعامل این صندوق نیز با اشاره به نقش آن در اشتغا‌ل‌زائی و محرومیت‌زدائی به ارائه گزارش عملکرد دو ساله پرداخت و گفت: در این مدت تلاش کریم در راستای سیاست پست‌بانک‌ایران با تمام توان از ظرفیت‌های صندوق استفاده کنیم.

وی افزود: تاکنون بیش از 55هزار فقره حساب حقیقی و بیش از 1800فقره حساب حقوقی توسط این صندوق افتتاح و بالغ بر 13هزار فقره تسهیلات نیز پرداخت شده است.

زندی اظهارداشت: درحال حاضر 404 شعبه و بیش از 6 هزار باجه و دفتر نمایندگی بانکی پست‌بانک‌ایران به سامانه صندوق قرض‌الحسنه متصل شده و ارائه خدمت می‌کنند.

از سرگیری مبادلات بیمه ایران با اجرای برجام

امور مالی، بانکی و بیمه‌ای یکی از بخش‌های اقتصاد ایران است که سالها تحت تاثیر تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار گرفته بود و پس از اجرای برجام، تحریم‌های‌ مربوط به فعالیت‌های بانکی و تحریم‌های فعالیت‌های بیمه‌ای آن رفع می‌شود.

به موجب برداشته شدن تحریم‌ها، بخش‌های مالی، بانکی، بیمه‌ای، نفت، گاز، پتروشیمی، خودروسازی، فلزات و حمل و نقل اقتصاد ایران از چنگال تحریم‌ها نجات می‌یابند.
 بنا بر قرار قبلی برنامه اقدام جامع مشترک میان ایران و کشورهای 1+5 که به موجب آن دیوار تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، فرو می‌ریزد؛ اجرا شد. طی سال‌هایی که گذشت بخش‌های مهمی از اقتصاد ایران درگیر تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا بود که امکان مبادلات بین‌المللی را از ایران سلب کرده بود.


اقدامات اتحادیه اروپا، در پسا برجام


امور مالی، بانکی و بیمه‌ای یکی از بخش‌های اقتصاد ایران است که سالها تحت تاثیر تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار گرفته بود و پس از اجرای برجام، تحریم‌های‌ مربوط به فعالیت‌های بانکی و تحریم‌های فعالیت‌های بیمه‌ای آن رفع می‌شود و به موجب رفع تحریمها علیه این بخش از اقتصاد ایران، نقل و انتقال منابع مالی بین اشخاص حقیقی، حقوقی یا نهادهای اروپایی، از جمله موسسات مالی و اعتباری اتحادیه اروپایی و اشخاص حقیقی، حقوقی یا نهادهای ایرانی، از جمله موسسات مالی و اعتباری ایرانی، بدون الزام به اخذ مجوز یا اعلام انجام خواهد شد.
همچنین افتتاح شعب بانکی، شرکت‌های تابعه یا دفاتر نمایندگی بانک‌های ایرانی در سرزمین دولت‌های عضو اتحادیه و ایجاد مشارکت‌های «JV» جدید یا تحصیل منافع مالکانه یا ایجاد روابط کارگزاری بانکی بین بانک‌های ایرانی با بانک‌های اتحادیه اروپایی؛ افتتاح دفاتر نمایندگی، شرکت‌های تابعه، مشارکت یا حساب‌های بانکی توسط اشخاص اروپایی در ایران امکان پذیر است.
همچنین ارائه خدمات بیمه‌ای و بیمه اتکایی به ایران یا دولت ایران، اشخاص حقیقی، حقوقی یا نهادهای ایرانی یا یک شخص حقیقی یا حقوقی یا نهادی که به نمایندگی یا تحت کنترل آنها اقدام می‌کند، انجام خواهد شد و خدمات تخصصی پیام‌رسانی مالی به اشخاص حقیقی یا حقوقی، موجودیت‌ها یا نهادها نیز انجام می شود.
همچنین دولت‌های عضو اتحادیه اروپا، متعهد می‌شوند که حمایت‌های مالی در جهت تجارت با ایران، از جمله اعطای اعتبارات صادراتی، بیمه صادرات و تعهد پرداخت برای وام بلاعوض، کمک مالی و وام‌های ترجیحی به دولت ایران ارایه کنند و پس از لغو تحریم‌ها فروش یا خرید اوراق قرضه دولتی یا تضمین شده توسط دولت، به یا از دولت ایران، بانک مرکزی ایران، یا بانک‌ها و موسسات مالی ایرانی یا افرادی که از طرف آنها عمل می‌کنند انجام خواهد شد.
رفع تحریم‌ها در بخش‌های نفت، گاز و پتروشیمی گشایش ایجاد خواهد کرد به گونه‌ای که واردات، خرید، سوآپ، یا حمل و نقل نفت خام، فرآورده‌های نفتی، گاز طبیعی یا فرآورده‌های پتروشیمی ایران و تامین تسهیلات اعتباری مربوطه از طریق اتحادیه اروپا میسر می‌شود.
علاوه بر این، فروش، عرضه یا نقل و انتقال تجهیزات یا فناوری، کمک فنی و آموزشی مورد استفاده در بخش‌های نفت، گاز و صنایع پتروشیمی در ایران، مشتمل بر اکتشاف، تولید و پالایش نفت و گاز طبیعی، از جمله مایع سازی گاز طبیعی، به هر شخص ایرانی در داخل یا خارج ایران یا برای استفاده در ایران، امکان پذیر خواهد بود .
پس از لغو تحریم‌ها، اعطای هرگونه وام یا تسهیلات اعتباری به هر شخص ایرانی که در بخش‌های نفت، گاز و پتروشیمی در داخل ایران یا خارج از ایران فعالیت می‌کنند و همچنین سرمایه‌گذاری در این صنعت و یا سرمایه‌گذاری مشترک با آن‌ها انجام خواهد شد.
بخش خودروسازی یکی‌دیگر از بخش‌های مورد تحریم قرار گرفته بود که به موجب آن فروش، عرضه، یا نقل و انتقال کالاها و خدمات مورد استفاده در ارتباط با خودروسازی مورد تحریم قرار گرفته که پس از برجام تحریم این بخش‌ها نیز از بین می‌رود و پس از رفع تحریم‌ها، اجرا یا تسهیل عملیات‌های نقل و انتقال مالی یا سایر معاملات برای فروش، عرضه یا انتقال کالاها و خدمات مورد استفاده در ارتباط با بخش خودروسازی ایران میسر خواهد شد.
همچنین پس از فرو ریختن دیوار تحریم‌ها، فروش، تامین، انتقال یا صادرات تجهیزات و فناوری‌های دریانوردی برای ساخت، تعمیر یا نگهداری یا بازسازی کشتی، به ایران یا به هر شخص ایرانی در این بخش انجام می‌شود.
طراحی، ساخت یا مشارکت در طراحی یا ساخت کشتی‌های باری و نفتکش‌ برای ایران یا اشخاص ایرانی، ارائه کشتی‌های طراحی شده یا مورد استفاده برای حمل‌ونقل یا ذخیره‌سازی نفت و فرآورده‌های پتروشیمی به اشخاص حقیقی، حقوقی یا نهادهای ایرانی هم صورت خواهد گرفت.
علاوه بر این، ارائه‌ی خدمات ثبت پرچم و تعیین وضعیت، از جمله موارد مرتبط با مشخصات فنی، ثبت و شماره شناسایی به هر نحو، در رابطه با تانکرادهای نفتی و کشتی‌های باری ایرانی میسر می‌شود و امکان دسترسی کلیه پروازهای باری خطوط هوایی ایرانی یا خطوط هوایی از مبدا ایران به فرودگاه‌های تحت صلاحیت دولت‌های عضو اتحادیه اروپا، به وجود می‌آید.
همچنین با لغو تحریم‌ها بازرسی، توقیف و انهدام محموله‌ها از مبدا یا به مقصد ایران که پیش‌تر توسط دولت‌های عضو اتحادیه اروپایی در قلمروهای خودصورت می‌گرفت، متوقف خواهد شد.
پس از لغو تحریم‌ها، ارائه خدمات سوخت‌رسانی یا تدارکات یا هرگونه خدمات دیگر برای کشتی‌های تحت مالکیت یا اجاری و ارائه سوخت، خدمات مهندسی و تعمیر ونگهداری به هواپیماهای باری ایرانی که اقلام ممنوعه را حمل نمیکنند، صورت خواهد گرفت.


آمریکا در پسا برجام چه اقداماتی میکند؟


در پسا برجام، تحریمهایی که آمریکا علیه عملیات مالی، بانکی و بیمه ای ایران کرده است نیز حذف می شوند و به این ترتیب عملیات مالی و بانکی با دولت ایران، بانک مرکزی ایران، موسسات مالی ایرانی و اعطای وام، نقل و انتقال، حساب بانکی، سرمایه‌گذاری، خرید و فروش اوراق بهادار، خرید و فروش ارزهای خارجی، صدور اعتبارات اسنادی و معاملات بازارهای آتی کالا و اختیار، ارایه خدمات پیام‌رسانی تخصصی مالی و تسهیل دسترسی مستقیم یا غیر مستقیم به آن‌ها،خرید یا تحصیل اسکناس بانکی امریکایی توسط دولت ایران و خرید، پذیره‌نویسی، یا ارایه خدمات مربوط به صدور اوراق قرضه دولت ایران، میسر می‌شود.
در بخش مربوط به بیمه نیز از این پس، ارائه خدمات به صدور بیمه‌نامه، بیمه یا بیمه اتکایی صوت می گیرد. این خدمات شامل فعالیت‌های مرتبط با اشخاص حقیقی و حقوقی می شود و در زمین صدورنامه، بیمه اتکایی در رابطه با فعالیت‌ها و بخش‌های انرژی، کشتیرانی و کشتی‌سازی ایران برای شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی نفت‌کش ایران یا برای کشتی‌هایی که نفت خام، گاز طبیعی مایع، نفت و فرآورده‌های پتروشیمی از یا به ایران وارد یا صادر می‌شود، صورت خواهد گرفت.
همچنین در بخش انرژی و پتروشیمی، اشخاصی که جزیی از بخش انرژی ایران باشند، از تحریم‌ها خارج می‌شوند و خرید، تسهیل، فروش، حمل‌ونقل یا بازاریابی نفت و فرآورده‌های نفتی (شامل فرآورده‌های پالایش شده نفت) فرآورده‌های پتروشیمی یا گاز طبیعی (شامل گاز طبیعی مایع) از ایران؛ میسر خواهد شد.
همچنین از این پس به ایران در زمینه سرمایه‌گذاری از جمله از طریق مشارکت، کالا، خدمات و فناوری که می‌تواند در زمینه انرژی و توسعه نفتی آن یا تولید داخلی نفتی پالایش‌ شده و فرآورده‌های پتروشیمی مورد استفاده قرار گیرد کمک خواهد شد.
در بخش کشتیرانی نیز، تحریم‌ها در رابطه با بخش‌های کشتیرانی، کشتی‌سازی و عاملیت اداره بنادر ایران؛ لغو خواهد شد و اشخاصی که جزیی از بخش کشتی‌سازی و کشتیرانی ایران باشند یا تملک، اداره، کنترل یا بیمه کشتی برای انتقال نفت خام، فرآوره‌های نفتی (شامل فرآورده‌های نفتی) پالایش شده، فرآورده‌های پتروشیمی یا گاز طبیعی (شامل گاز طبیعی مایع) از یا به ایران را داشته باشند می توانند ارتباطات، همکاری‌ها و مبادلات بین‌المللی خود را آغاز کنند.
همچنین در بخش فلزات نیز، فروش، عرضه، صادرات یا انتقال طلا و سایر فلزات گران‌بها به یا از ایران، به صورت مستقیم یا غیرمستقیم انجام خواهد شد و عملیات نقل و انتقال مالی یا ارائه‌ی خدمات برای فعالیت‌هایی شامل تامین امنیت، بیمه و حمل و نقل میسر می‌شود.
همچنین مشکلات ایجاد شده در زمینه فروش، عرضه یا انتقال گرافیت، فلزات خام یا نیمه ساخته از قبیل آلومینیوم و فولاد، زغال سنگ، نرم‌افزار برای یکپارچه‌سازی فرآیند‌های صنعتی به یا از ایران، به صورت مستقیم یا غیرمستقیم انجام خواهد شد.
در بخش خودرو سازی نیز، عملیات‌ نقل و انتقال مالی یا سایر معاملات برای فروش، عرضه یا انتقال کالاها و خدمات مورد استفاده در ارتباط با بخش خودروسازی ایران اجرا شده و تسهیل داده می‌شود.